Z pewnością nie raz słyszałeś o osobach, które zdecydowały się założyć firmę w USA. Wbrew pozorom, wcale nie ma ich mało. Co więcej, założenie takiej firmy lub spółki w stanach nie jest tak trudne ani drogie, jako mogłoby się wydawać. Jednak jakie rzeczywiście korzyści może mieć przedsiębiorca z tego, że jego firma została otwarta w Delaware?
Firma Delaware – zupełnie nowe możliwości
Zacznijmy od tego, co widoczne gołymi okiem. Czyli korzyści podatkowych. Niższa wartość podatku dochodowego, większa elastyczność, a do tego możliwość łatwiejszego zarządzania przepływem pieniędzy, bez ryzyka że urząd skarbowy wtrąci się do firmowych spraw. Jest to z pewnością miła odmiana od tego, co przedsiębiorcy pamiętali z czasów prowadzenia firmy w Polsce. Stany Zjednoczone mają zupełnie inną filozofię wobec swoich przedsiębiorców, wręcz motywując ich do zarabiania większych pieniędzy, dzięki czemu płacone przez nich podatki są procentowo niższe. W efekcie firmom nie opłaca się oszukiwać, a do budżetu trafiają coraz większe sumy. Stany Zjednoczone mają do zaoferowania bardzo duży rynek zbytu. Tworzone przez 50 stanów, a także mając znakomite stosunki gospodarcze z innymi krajami, pozwalają swoim przedsiębiorcą na łatwe i bezpieczne importowanie towarów i usług, bez konieczności samodzielnego nawiązywania stosunków dyplomatycznych z przedstawicielami danego kraju.
Ile kosztuje firma Delaware?
Jeżeli chodzi o początkowe koszta założenia spółki w USA, na przykład w stanie Delaware, warto na ten cel przeznaczyć nieco więcej pieniędzy, niż jest to teoretycznie potrzebne. Dlaczego? Ponieważ poza typowo urzędniczymi formalnościami, konieczne jest spełnienie kilku dodatkowych warunków, niezbędnych do tego, aby firma mogła istnieć. To posiadanie konta bankowego, siedziby – biura dla swojej firmy, a także zatrudnienie firmy, która zajmie się prowadzenie księgowości oraz administracją biura, jeśli ty zamierzasz nadzorować pracę firmy z Polski. Na ten cel powinna wystarczyć łączna kwota 1000 USD, która wbrew pozorom nie jest wysoka.