Klucz do sukcesu

Wraz z zapotrzebowaniem rynku rośnie grono firm szkoleniowych oraz agencji pracy i rozwoju. Coraz więcej osób podnosi swoje kwalifikacje lub dąży do zmian rozwojowych poszukując możliwości przekwalifikowania się. To właśnie w tym celu powstają szkoły policealne, ośrodki szkoleniowe, a także agencje pracy ułatwiające zmianę pracy i zawodu. Priorytetem każdej z wymienionych wyżej jest przygotowanie pracownika lub też przyszłego przedsiębiorcy tak by był w stanie zapewnić byt sobie i swojej rodzinie będąc tym samym zadowolonym z wykonywanego zajęcia. Rozwiązań na zmianę zawodu lub uzupełnienie wykształcenia jest wiele jednak najczęściej stawiamy na szkoły policealne. Oferowane kierunki dopasowywane najczęściej do zapotrzebowania rynku cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale i osób starszych jak i pracujących rodziców.

System zaoczny nauczania pozwala, bowiem pogodzić naukę z pracą i wychowywaniem dzieci. Wielu wykładowców natomiast, na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć w państwowych uczelniach wyższych. Łatwo wywnioskować, więc że przekazywana przez nich wiedza nie jest pustą teorią, a potwierdzoną przez lata pracy praktyką. Czesne jest niewielkie lub też niema go wcale, a lokalizacje zazwyczaj nie wymagają od słuchacza długich podróży. Sale szkoleniowe, w których odbywają się wykłady są nowoczesne i dobrze wyposażone. Coraz częściej standardem jest klimatyzacja, co wbrew pozorom nie było kiedyś tak oczywiste. Podobnie wygląda sytuacja w ośrodkach szkoleniowych organizujących kursy i szkolenia czy agencjach pracy. Jednak różnią się one czasem, jaki musimy poświęcić na naukę i trybem samej nauki. Kurs trwa z reguły krócej i jest nastawiony na ścisłą wiedzę z wybranego zawodu. W przeciwieństwie do szkół policealnych tym przypadku nie podnosimy wykształcenia, a uzyskujemy zaświadczenie o odbyciu kursu praktycznego. Jest to idealne wyjście, jeśli chcemy się jedynie przebranżowić. W przypadku podniesienia wykształcenia pozostaje nam poszukiwanie odpowiedniej szkoły policealnej lub uczelni.

2 thoughts on “Klucz do sukcesu”

  1. Jaki jest klucz do sukcesu? jest to dobre pytanie i na pewno nie można odpowiedzieć jednym zdaniem, jest wiele składowych prowadzących do sukcesu m.in ciężka praca, wiedza a co za tym idzie edukacja czyli szkolenia, a to wiąże się również z oceną skuteczności szkoleń. Szczęście w biznesie też musi sprzyjać:-) pozdrowienia dla wszystkich myślących przedsiębiorców!

  2. Nie wiedziałem, jakie ubezpieczenie wybrać dla sowich pracowników i samochodów, dlatego pomógł mi broker ubezpieczeniowy który bardzo dobrze się na tym zna. Nie wiedziałem, że jest ktoś, kto może doradzać przy ubezpieczeniach bez względu na to, jakie chce wybrać. To było mile zaskoczenie dla mnie i następnym razem też z pomocy brokera skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *