Polecenia i rekomendacje dla firmy

Każdy, kto siedzi w biznesie MLM bardzo dobrze wie jak bardzo ważne są polecenia i rekomendacje. Im jest ich więcej tym firma jest lepiej postrzegana przez następnych klientów. Dla wielu klientów liczą się bardzo dobre opinie. Im mają poważniejsze zadanie dla danej firmy tym bardziej chcą być pewni, że mają współpracować z kimś, kto jest w tym najlepszy. To, dlatego trzeba wiedzieć jak pozyskać rekomendację, aby jak najwięcej na tym zyskać. Trzeba pamiętać, aby te polecenia i rekomendację były prawdziwe, bo jeśli klient to sprawdzi to będziemy mieć problemy. Takie rekomendację otrzymujemy od tych, którzy już skorzystali z naszych usług i są bardzo zadowoleni. To oznacza, że aby otrzymać takie opinie trzeba dawać klientowi to, co najlepsze i wtedy taka osoba będzie nas polecała innym. 

Prośba klientów o polecenia i rekomendację 

Można zgłosić się bezpośrednio do klientów. Powiemy im, o co chodzi, a oni na pewno bardzo chętnie dadzą nam rekomendację. Takie rekomendację będą się znajdowały na stronie internetowej naszej firmy. Tworzymy specjalną zakładkę gdzie przyszły klient będzie mógł sobie to wszystko sprawdzić. Trzeba pamiętać również o tym, że nie każdy chce dawać polecenia. Niby wszyscy są zadowoleni, ale poleceń nie dają. Dlaczego tak się dzieje? Klient boi się, że będziemy nachalni w stosunku do jego znajomych i będziemy od nich wymagać korzystania z naszych usług. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba ostrożnie prosić o polecenia, a wtedy takich problemów nie będziemy mieć. 

Otrzymaliśmy polecenia i co dalej

Jeśli klient zgodził się na polecenie kogoś znajomego to nie można od razu do niego dzwonić. Trzeba trochę odczekać i dopiero wtedy kontaktujemy się z klientami. Najlepiej jeszcze temu, który zrobił polecenie powiedzieć, aby znajomych uprzedził, że będziemy dzwonić. Wtedy nie będzie elementu zaskoczenia i takie osoby na pewno będą chciały z nami rozmawiać. Nie warto dzwonić bez zapowiedzi, bo to może tylko zaszkodzić wizerunkowi naszej firmy, a na pewno tego nie chcemy. My chcemy na tym jak najwięcej dla siebie zyskać i tak się też stanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *