Pożyczka pod zastaw – informacje

Wiele osób boi się brać kredyty i pożyczki pod zastaw nieruchomości. To zupełnie zrozumiałe. Wciąż słyszymy o wielu oszustach, którzy próbują od nas wyłudzać pieniądze oraz nieruchomości, poprzez zapiski w umowach, które są niestety dla kredytobiorcy uciążliwe na tyle, że nie jest on w stanie spłacić swojego kredytu. Jednak nie zawsze i nie każdej firmy udzielającej pożyczki pod zastaw nieruchomości należy się bać. Są firmy, które pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielają na bardzo jasnych oraz prostych do spełnienia zasadach.
Po pierwsze musisz wiedzieć, że pożyczek nie udzielają także banki. Jest wiele innych instytucji finansowych, które od dawna zajmują się pożyczkami i można u nich starać się o pożyczki od zastaw nieruchomości. Obecnie straszy się takimi firmami, jednak, jeśli dobrze wybierzemy, będziemy naprawdę bardzo bezpieczni i nic nam nie grozi.
Po drugie, trzeba również wiedzieć, że firmy takie potrzebują znacznie mniej dokumentów niż banki, a czas, w którym rozpatrują podania są o wiele krótsze. Oczywiście, będziesz musiał przedstawić swój dowód osobisty (to oczywiste i konieczne), będziesz musiał przedstawić również dokumenty, które będą stwierdzały, że jesteś właścicielem nieruchomości (chociaż można udzielić pożyczki na nieruchomość, której nie jest się właścicielem). Do tego oświadczenie o zarobkach (nie mylić z zaświadczeniem), a w niektórych wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej (do uzyskania w gminie bądź urzędzie miasta).
Bez względu na to po co potrzebna Ci pożyczka i u kogo się o nią starasz, powinieneś bardzo dokładnie przeczytać każdy punkt umowy.
Jeżeli potrzebujesz gotówki możesz ją zdobyć. Nie musisz nikogo prosić o pieniądze czy o wsparcie, wystarczy, że posiadasz jakąś nieruchomość. Owszem, niekiedy pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą okazać się zdradliwe, jednak dobrze dobrana firma i rzetelnie przeanalizowana umowa dają gwarancje na pełen sukces i spłacenie pożyczki. Nie bój się! Z pewnością nie będziesz miał żadnych problemów, jeśli oczywiście dobrze wybierzesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *