Ręczne wiązanie palet – jak to robić?

Ręczne wiązarki do palet to urządzenia, w które warto wyposażyć te zakłady pracy, w przypadku których zachodzi konieczność szybkiego i skutecznego zawiązania różnego rodzaju ładunków przy pomocy taśmy. Te niezwykle wydajne rozwiązania charakteryzują się wysoką wydajnością i praktycznością zastosowania. Dają możliwość przeprowadzenia całego procesu związanego z zapakowaniem i zabezpieczeniem ładunków w sposób szybki, sprawny i efektywny.

Jednym z kluczowych elementów, o który należy zadbać w przypadku transportowania lub magazynowania różnego rodzaju ładunków, zwłaszcza tych spaletyzowanych, jest ich skuteczne zabezpieczenie. Najprostszym sposobem, który pozwoli uniknąć ewentualnych zniszczeń lub uszkodzeń załadowanych produktów, jest bandowanie, czyli owijanie za pomocą wiązarek ręcznych przy użyciu specjalnych taśm palet z towarami w celu ich zabezpieczenia oraz ustabilizowania w trakcie podróży.

Co jest nam niezbędne do ręcznego wiązania palet?

Aby wiązanie palet przebiegało w sposób sprawny, efektywny i wydajny przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości i zabezpieczenia ładunku, niezbędne jest posiadanie właściwych akcesoriów i narzędzi do realizacji całego procesu. W tym celu warto, jest sięgnąć zarówno po specjalne taśmy spinające, jak i ręczne wiązarki do palet, które można podzielić na urządzenia manualne, akumulatorowe i pneumatyczne, co pozwoli na ich idealne dopasowanie do konkretnych potrzeb danego zakładu. W ten sposób będą spełniały nie tylko swoją funkcję optymalizacyjną, ale przede wszystkim umożliwią zadbać o skuteczne zabezpieczenie ładunków umieszczanych na paletach. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy uwzględnić takie kwestie jak np.:

  • rozpiętość naciągu;
  • rodzaj, ilość, wielkość oraz ciężar pakowanych produktów;
  • wydajność, która jest zależna zarówno od modelu, jak i zastosowanej technologii;
  • rodzaj i szerokość stosowanych taśm;
  • konieczność stosowania innych akcesoriów w postaci m.in. spinek.

Od czego zacząć?

Ręczne wiązanie palet należy zacząć od upewnienia się, czy wszystkie elementy umieszczone na palecie zostały równo ułożone. Następnie sprawdzamy, czy żaden z ładunków nie bardziej niże reszta wystaje poza jej obszar. Po upewnieniu się, że wszystkie produkty zostały równomiernie rozłożone, możemy sięgnąć po wiązarki ręczne wyposażone w specjalną taśmę, którymi owijamy cały nasz ładunek, po czym odpowiednio naciągamy zawiązaną taśmę, dzięki czemu zadbamy o dokładniejsze ustabilizowanie palety. Warto zerknąć na napinacze ręczne z oferty https://izipak.pl/type/napinacze-reczne/. Tak zabezpieczony ładunek jest gotowy do przewiezienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *