Czy wiesz jaką wagę łazienkową wybrać?

Wchodząc do sklepu lub przeglądając internet można się bardzo łatwo zgubić. Niezliczona ilość ofert sprzedaży, każda z fascynującym opisem produktu bez wad. A przecież to tylko zakup wagi łazienkowej… W tym artykule dowiesz się jak poprawnie i bez stresu kupić wagę.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Odpowiedz sobie na pytania: Jaki zakres obciążenia mnie interesuje? Czy chcę korzystać z dodatkowych funkcji urządzenia? Chcę sprawdzać swoje BMI, zawartość wody w organizmie, masę kostną, tkankę tłuszczową? Dla ilu osób ma zapisywać dane? Czy ma podawać zapotrzebowanie kaloryczne? A może powinna się łączyć z aplikacją z naszego telefonu i tam zapisywać dane? Jak widać, udogodnień może być sporo, nawet w zwykłej wadze łazienkowej.

Ważnym pytaniem jest również: Ile powinna wytrzymywać bateria wagi? Bo przecież nie chcemy co chwilę chodzić do sklepu po baterię.

Lecz najbardziej oczywistym pytaniem powinno być: Jaka waga będzie pasować do łazienki, przezroczysta, czarna, a może niebieska? Powinno się o tym pamiętać, żeby uniknąć potrzeby chowania wagi do szafki z powodu koloru.

Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak automatyczne wyłączanie wagi po chwili bezczynności, wyświetlacz, aby słoneczny dzień nie przeszkodził w odczytaniu pomiaru i dokładność wskazań wagi.

Porównaj ceny

Kiedy masz już sprecyzowane potrzeby dotyczące wagi łazienkowej możesz przejść do porównania cen. Określ swój budżet jaki możesz wydać na upragnioną wagę i włącz wyszukiwarkę. Dobrym pomysłem będzie ranking wag łazienkowych, dzięki któremu zaoszczędzisz trochę czasu. Znajdziesz tam porównanie cen wielu rodzajów wag, z innym zakresem obciążenia, z innymi funkcjami i o różnym wyglądzie. 

Pamiętaj o różnicy cenowej

Wybierając wagę w sklepie internetowym pamiętaj, że prawdopodobnie będzie ona tańsza niż w sklepie stacjonarnym. Więc jeśli planujesz wybór wagi przez internet, a zakup stacjonarnie przygotuj się na różnicę w cenie. Jednak jeśli kupisz przez internet to nie ominie Cię opłata za transport przesyłki. Sklepy zwykle oferują darmową dostawę powyżej 100 zł lub nawet 200 zł, a typowa waga tyle, na szczęście, nie kosztuje.

Powodzenia w zakupie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *