Jakie meble do salonu

Ogromny wybór mebli do salonu nie pozwala ci podjąć ostatecznej decyzji? Najważniejsze, żebyś czuł się wśród nich dobrze. Przedstawimy ci kilka ciekawych propozycji, z których warto skorzystać.

Co powinno znaleźć się w salonie?

Komplet mebli do salonu składa się między innymi z szafy/słupka, witryn, szafki RTV, regału i komody. Do tego w zależności od zagospodarowania przestrzeni dochodzi kanapa, mały stolik i ewentualnie stół jadalniany z krzesłami. Dla dopełnienia całości wystarczą dopasowane półki. Jeśli salon pełni także funkcję pokoju mieszkalnego, niezbędna może się okazać również szafa. Prawda, że dużo? Dlatego wcale nie dziwimy się, że szukasz pomocy.

Zestawy mebli

Często zdarza się, że producenci oferują konkretny zestaw mebli, ale ma on elementy, które niekoniecznie spełniają nasze potrzeby. Może się okazać, że nie potrzebujesz żadnego regału, komody albo witryny. Za to z chęcią zakupisz szafkę RTV, słupek i półki. Rzeczywiście ciężko wtedy skompletować tylko niezbędne meble. Warto skorzystać z serii mebli systemowych, czyli pojedynczych elementów, które uzupełniają się formą i kolorem.

Jakie meble wybrać do salonu?

Jak widać wyżej, pytanie nie może być jednoznaczne, ale po części przybliżymy ci, co warto mieć.

1. szafa – jeśli jest niezbędna to postaw na jej wnętrze. Szafa powinna mieć odpowiednią ilość miejsca na odzież wiszącą i sporo półek. Pomoże ci to utrzymać w niej porządek.

2. komoda – to idealny mebel do przechowywania drobnej garderoby i niewielkich rzeczy, które chcemy mieć, ale niekoniecznie na widoku. Przyda się także do postawienia telewizora lub ustawienia pamiątek i zdjęć.

3. szafka RTV – jeśli masz sporo sprzętu w postaci DVD, urządzeń do gier, czy dekoderów to warto postawić na funkcjonalność tego mebla. Odpowiedniej wielkości przegródki pomieszczą niezbędny sprzęt, a w szufladzie umieścisz dodatkowe piloty i kable.

4. witryna – nie jest obowiązkowa, ale jest piękną ozdobą. Może być podświetlona, co dodaje jej uroku. Przechowywane szkło i ceramika wyglądają w niej niesamowicie.

5. regały i półki – są idealne, gdy w salonie chcesz wygospodarować miejsce na kwiaty, czy książki. W ten sposób wyeksponujesz wszystkie rzeczy i ocieplisz klimat całego salonu.

6. mały stolik – zdecydowanie mebel obowiązkowy. Zajmuje niewiele miejsca, a jest niezwykle praktyczny.

Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, pora zastanowić się nad kolorystyką. Ponadczasowa biel pasuje wszędzie, niezależnie od rodzaju wnętrza i warto postawić właśnie na nią.

Cały komplet możesz z łatwością i niedrogo skompletować w http://sklep.akord.net.pl/67-meble-do-salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *