Kocia toaleta

Koty są zwierzętami powszechnie uważanymi za czyściochy. Jeżeli kotu nic nie dolega i jest zdrowy, będzie załatwiał się tylko w miejscu do tego przeznaczonym. Brudzenie poza kuwetą jest oznaką, że kotu coś dolega, np. ból. Zdarza się to również, gdy kocie WC nie spełnia jego wymagań czystościowych: jest za rzadko sprzątane, wypełnione nieodpowiadającym mu typem żwirku lub ustawione w miejscu, gdzie kręcą się często domownicy.
Aby zapobiec załatwianiu się zwierzęcia poza kuwetą, należy sprzątać codziennie kuwetę. Poza tym, posiadając więcej niż jednego kota w domu, trzeba zadbać o to, by miały wystarczającą ilość kuwet – absolutne minimum to liczba kuwet odpowiadająca liczbie kotów. Idealnie jest, gdy koty mają do dyspozycji o jedną kuwetę więcej. Niektóre koty wolą korzystać z kocich toalet odkrytych, a inne z krytych. Aby te kryte zachowały przez dłuższy czas świeżość wyposażone są w filtry węglowe. Są one wymienne. W zależności od producenta filtr działa do 3 tygodni. Doskonale absorbuje on zapachy z kociej toalety.
A co z kuwetami odkrytymi? Całe szczęście w nich też możliwa jest neutralizacja zapachu. Pochłaniacze są dostępne w formie sprayu, pyłu lub granulatu o różnych wersjach zapachowych. Aktywnie wiążą i neutralizują nieprzyjemne zapachy. Zwykle pokrywa się nimi spód kuwety, a dopiero potem napełnia się ją żwirkiem. Granulat można stosować również na żwirek i powierzchnie zabrudzone przez zwierzę. Niektóre z nich dodatkowo mają właściwości dezynfekujące, skutecznie likwidując bakterie, grzyby i wirusy.
Stosowanie neutralizatorów zapachu zapobiega przyklejaniu się żwirku do dna kuwety, zwiększa jego wydajność i wspomaga działanie higieniczne. Każdy kot z przyjemnością załatwia swoje potrzeby w tak odświeżonym kocim WC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *