Kompletny system centralnego odkurzania

Odkurzacze centralne, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie cierpią sprzątać tradycyjnym odkurzaczem. Używanie odkurzacza centralnego jest dziecinnie proste i przyjemniejsze. Do domu przynosimy jedynie rurę ssąca, natomiast zbiornik na zanieczyszczenia może być opróżniany zdecydowanie rzadziej. Używanie tego sprzętu jest dużo bardziej wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Jeśli planujemy budowę dużego domu i posiadamy spore zasoby gotówki montaż takiego urządzenia warto przemyśleć już na etapie układania instalacji. Ceny są różne, wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy.

Kompletny system centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, która montowana jest w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub kotłowni, sieci przewodów ukrytych w ścianach, gniazd ssawnych oraz zestawu do sprzątania. Dużą zaletą tych urządzeń jest fakt, że eliminują one całkowicie z cyrkulacji wewnętrznej zassane powietrze. Taką dużą zaletę docenią, szczególnie alergicy lub astmatycy. Podczas sprzątania nie ma uciążliwego hałasu, nie musimy dźwigać np po schodach ciężkiego sprzętu, co może być bardzo dużym obciążeniem w przypadku osób starszych lub mieszkających w domu piętrowym. Odkurzacze centralne posiadają większą mocą ssania niż tradycyjne urządzenia

Na rynku istnieje wiele modeli tego typu urządzeń, różniące się między sobą mocą oraz ceną. Np seria Aqua Matic przeznaczona jest dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim komfort i wygodę. Są to modele, które nie wymagają opróżniania zbiornika. Po zakończonym cyklu odkurzania lub przechodzenia do innego pomieszczenia, zamontowana w naszym domu jednostka centralna automatycznie się wyłączy i opróżni, po czym uruchomi ponownie po około 15-20 sekundach. Urządzenie posiada niezmienna moc oraz system filtracyjny, który pozostaje czysty, dzięki temu nie powoduje to obciążeń jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *