Lampy wiszące do jadalni w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

Obok klasycznych i ponadczasowych projektów lamp, pojawiają się lampy wiszące do jadalni, które już nie tylko rozjaśniają wnętrze, ale przede wszystkim przykuwają uwagę swoim wyglądem. Lampy w stylu industrialnym, glamour oraz designerskie lampy stworzone przez cenionych projektantów można znaleźć w sklepie GRALUX (https://www.strefalamp.pl/lampy-wiszace-do-jadalni).

 Industrialne lampy do jadalni

Styl industrial, czyli innymi słowy styl miejski, nowoczesny, bazuje na tworzywach takich jak metal i szkło. Ulubionym kolorem industrialu jest czerń oraz stalowe szarości. Lampy wiszące do jadalni w tym stylu będą wyróżniały się z otoczenia surowością konstrukcji i funkcjonalnością. Widoczne na zewnątrz kable, klosze w kształcie żarówek oraz stelaże, które podobne są do tych wykorzystywanych w pracy profesjonalistów tworzących przestrzeń miejską, wprowadzą do wnętrza nutkę nowoczesności. Takie architektoniczne lampy, posiadają często możliwość regulacji poziomu nachylenia lub wysokości.

Lampy do jadalni w stylu glamour

Styl glamour wykorzystuje w swoich projektach materiały, które są synonimem luksusu. Szklane żyrandole i kryształowe klosze są inspirowane stylem romantycznym lub aspirują do nowoczesności. Lampy wiszące do jadalni, które najlepiej dopasują się do tego stylu, będą wykonane z kryształów, które uświetnią wygląd pomieszczenia dniem i nocą. Migocące w kryształach refleksy świetlne dodadzą jadalni ekskluzywności i niepowtarzalnego klimatu. Ale również zwyczajne szkło może wnieść do pomieszczenia nutkę elegancji. Klosze składające się z drobnych, tłoczonych we wzory elementów, mogą oświetlić wnętrze w sposób równie ciekawy co kryształy.

Designerskie wizje

Projektanci architektury wnętrz sięgają w swoich aranżacjach po lampy designerskie, które często zadziwiają swoim kształtem, zestawieniem materiałów oraz połączeniami barw. Kształty lamp często przybierają takie formy, że nie można ich nazwać jednoznacznie. Te abstrakcyjne wizje mogą wnieść do wnętrza niepowtarzalny klimat, zamieniając zwyczajną jadalnię w mini galerię sztuk pięknych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *