Ogórki z własnego ogródka

Marzeniem wielu osób są świeże, pachnące i bardzo zdrowe ogórki. Do wykonania tego zadania potrzebne są nam nasiona. W ten sposób możemy sami zadbać o to, aby uprawa była ekologiczna i w stu procentach dla nas zdrowia. Oczywiście ogórki należą do tych roślin, które w uprawie nie są wcale łatwe. Trzeba wiedzieć, jaką zastosować odmianę, aby była odporna na pojawiające się choroby. Jeśli tego nie zrobimy to wszystkie nasze przygotowania pójdą na marne i nic na tym nie zyskamy. Ogórki wymagają dość wysokiej temperatury, dlatego trzeba o to zadbać. Można je rozsiewać w doniczce i przesadzać, ale można również poczekać aż będzie wystarczająco ciepło i wtedy się za to weźmiemy. 

Przygotowujemy grunt pod ogórki

Zanim zaczniemy siać nasiona trzeba pamiętać o tym żeby przygotować w odpowiedni sposób glebę. Najlepiej jest to zrobić nieco wcześniej, bo już na jesień. Bardzo przydatne pod ogórki jest obornik albo kompost. Jeśli mamy naturalny obornik albo własny kompost to mamy ułatwione zadanie. Można też w miejscu gdzie mają być posiane ogórki posiać grykę albo łubin.  Konieczne będzie stosowanie fosforu oraz potasu w określonych ilościach tak, aby pomóc, a nie zaszkodzić roślinie. Najlepiej ogórki będzie siać w połowie czerwca, bo temperatury są wtedy dość wysokie i mamy większe szanse na uzyskanie plonów, na jakich nam zależy.  Warto wiedzieć kiedy siać ogórki? Przygotowanie gruntu pod uprawę – prosty poradnik, bo wtedy na pewno zakończy się to dla nas sukcesem. Na tym najbardziej nam zależy. 

Jakie właściwości ma ogórek

W ogórkach jest bardzo dużo przeciwutleniaczy, które hamują rozwój raka. W Polsce problemy z nowotworowymi ma wiele osób, dlatego ogórki powinny być włączone do naszej diety. Ogórki mają dużo wody, dlatego pomagają w schorzeniach nerek, bo działają moczopędnie. W składzie znajdziemy także witaminy C, E, K, A i B6. Mamy również wapń, żelazo, magnez, potas, cynk i sód. Jest tych składników bardzo dużo i wszystkie są nam potrzebne abyśmy nie chorowali. Warto, zatem uprawiać ogórki na swojej działce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *