Influencerzy w służbie SEO

Rozwój mediów społecznościowych wywiera coraz większy wpływ na kształt otaczającego Nas świata, czasami generując zupełnie nieoczekiwane możliwości docierania do odbiorców. Jedną z takich osobliwości, do tego znajdujących praktyczne zastosowanie w pozycjonowaniu, są influencerzy. Jednak kim właściwie jest influencer?
Influncer, w pewnym uproszczeniu, jest po prostu rozpoznawalną osobą, skoncentrowaną na rozwijaniu więzi z własną społecznością, a przez to generującą zdolność do wywierania wpływu na grono swoich odbiorców. Dzięki powyższemu „marketing wpływu” cieszy się coraz większą popularnością wśród reklamodawców – „idol” promujący daną markę swoim autorytetem, jest w stanie w bardzo naturalny sposób zachęcić swoich fanów do nabycia promowanego produktu lub usług, tudzież wykreować w ich świadomości pozytywny wizerunek marki z którą współpracuje.
Jednak co taka forma marketingu ma wspólnego z SEO? Wbrew pozorom – całkiem sporo. Nawiązanie współpracy z influencerem umożliwia nam zamieszczenie na jego kanałach linków prowadzących do własnej strony – ta prosta czynność pozwala w znakomity sposób wzmocnić profil linków. Z tego punktu widzenia szczególnie atrakcyjni są ci z influencerów, którzy od lat posiadają własne strony internetowe. Jednak to tylko jeden z wielu sposobów na „przemycenie” własnych odnośników. Równie użyteczny może być baner reklamowy na stronie influencera lub link w opisie zamieszczonego na Youtubie filmu, odsyłający do Naszej strony. Godnym uwagi pomysłem jest również stworzenie hasztagu związanego z marką, używanego przez niego na Instagramie. Wszystko to wpływa na pozycję Naszej strony w rankingach.
W czasie prowadzenia działań należy uważnie obserwować informacje na temat prowadzonej kampanii pojawiające się w internecie – współpraca może powodować „zamieszanie” także poza kanałami gwiazdy biorącej udział marketingu influencerskim, przenosząc się również na różne fora, czy grupy. Zorientujesz się w ten sposób jakich efektów możesz oczekiwać w najbliższym czasie.
Jak widać sposobności do prowadzenia działań w obrębie SEO można znaleźć nawet w najbardziej niepozornych sytuacjach i miejscach. To ważne, ponieważ na coraz trudniejszym rynku warto korzystać z każdej okazji na poprawienie pozycji własnych stron.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Pozycjonowanie Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *