Influencerzy w służbie SEO

Rozwój mediów społecznościowych wywiera coraz większy wpływ na kształt otaczającego Nas świata, czasami generując zupełnie nieoczekiwane możliwości docierania do odbiorców. Jedną z takich osobliwości, do tego znajdujących praktyczne zastosowanie w pozycjonowaniu, są influencerzy. Jednak kim właściwie jest influencer?
Influncer, w pewnym uproszczeniu, jest po prostu rozpoznawalną osobą, skoncentrowaną na rozwijaniu więzi z własną społecznością, a przez to generującą zdolność do wywierania wpływu na grono swoich odbiorców. Dzięki powyższemu „marketing wpływu” cieszy się coraz większą popularnością wśród reklamodawców – „idol” promujący daną markę swoim autorytetem, jest w stanie w bardzo naturalny sposób zachęcić swoich fanów do nabycia promowanego produktu lub usług, tudzież wykreować w ich świadomości pozytywny wizerunek marki z którą współpracuje.
Jednak co taka forma marketingu ma wspólnego z SEO? Wbrew pozorom – całkiem sporo. Nawiązanie współpracy z influencerem umożliwia nam zamieszczenie na jego kanałach linków prowadzących do własnej strony – ta prosta czynność pozwala w znakomity sposób wzmocnić profil linków. Z tego punktu widzenia szczególnie atrakcyjni są ci z influencerów, którzy od lat posiadają własne strony internetowe. Jednak to tylko jeden z wielu sposobów na „przemycenie” własnych odnośników. Równie użyteczny może być baner reklamowy na stronie influencera lub link w opisie zamieszczonego na Youtubie filmu, odsyłający do Naszej strony. Godnym uwagi pomysłem jest również stworzenie hasztagu związanego z marką, używanego przez niego na Instagramie. Wszystko to wpływa na pozycję Naszej strony w rankingach.
W czasie prowadzenia działań należy uważnie obserwować informacje na temat prowadzonej kampanii pojawiające się w internecie – współpraca może powodować „zamieszanie” także poza kanałami gwiazdy biorącej udział marketingu influencerskim, przenosząc się również na różne fora, czy grupy. Zorientujesz się w ten sposób jakich efektów możesz oczekiwać w najbliższym czasie.
Jak widać sposobności do prowadzenia działań w obrębie SEO można znaleźć nawet w najbardziej niepozornych sytuacjach i miejscach. To ważne, ponieważ na coraz trudniejszym rynku warto korzystać z każdej okazji na poprawienie pozycji własnych stron.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Pozycjonowanie Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *