Najlepsze nici do haftu krzyżykowego

Osoby twórcze, kreatywne i lubiące realizować się poprzez wykonywanie rękodzieła chętnie zajmują się np. haftowaniem. To same korzyści: zarówno okazja do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, jak i sposób na relaks i wyciszenie się po ciężkim dniu. Do haftowania jest potrzebna dobrej jakości mulina. Sprawdź, jaką wybrać!

Nici zdobnicze dla hafciarek

Zarówno początkujące, jak i bardziej zaawansowane hafciarki i hafciarze potrzebują nie tylko zapału, czasu i pomysłu, żeby stworzyć ciekawe kompozycje czy ozdobnie wykończyć tkaninę lub ubranie. Niezbędne są także dobrej jakości narzędzia oraz przede wszystkim mulina do haftu. Odpowiednio dobrana sprawi, że haft łatwiej będzie wykonać, a całość będzie prezentowała się nienagannie, bez wystających nitek i innych niedoskonałości, których każda hafciarka chce uniknąć. A więc jaka mulina do haftu? Taka, którą cechuje dobra jakość oraz którą można zamówić w wielu wariantach kolorystycznych. Możliwość wyboru koloru muliny sprawia, że podczas wyszywania można puścić wodze fantazji i wykonać wielobarwne, piękne kompozycje.

Marki godne polecenia

Wśród nici zdobniczych wartych polecenia, warto wymienić markę Ariadna. Dostępna jest w palecie aż 320 kolorów. Cieszy się dużą popularnością wśród rękodzielników i rękodzielniczek, ma bowiem szerokie zastosowanie – sprawdzi się zarówno krzyżykowym lub półkrzyżykowym, jak i płaskim. Mulina Ariadna dostępna jest w formie praktycznych motków – nić rozwija się w zależności od potrzeb osoby haftującej, dzięki czemu nie plącze się i łatwo używa się jej na kanwie o różnej szerokości oczek. Nici zdobnicze Ariadna są odporne na płowienie, nie plamią też tkaniny podczas prania. Sprawdzą się nie tylko przy haftowaniu, ale także ozdabianiu odzieży, wyplataniu bransoletek czy tworzeniu zakładek do książek techniką minimakramy.

Także mulina DMC spełni oczekiwania nawet bardziej zaawansowanych w hafcie. Nici zdobnicze tej marki również posiadają wiele zalet – przystępną cenę, bardzo szeroką paletę kolorów (aż 447 barw) i dobrą jakość. Nici są miękkie i elastyczne, nie plączą się, nie mechacą i odznaczają się wysokim połyskiem. Mulina DMC świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu haftu płaskiego, cieniowanego, krzyżykowego czy richelieu. Mulina dostępna jest w 8-metrowych pasmach sześciu nici. Jest wygodna w użyciu – problemów z nićmi DMC nie będzie miał także początkujący hafciarz czy hafciarka. Warto dodać, że efektowny wygląd nici DMC to zasługa ich składu, a więc dwukrotnie merceryzowanej 100% bawełny egipskiej. Taką jakość z pewnością docenią profesjonalni rękodzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *