Sportowe obuwie używane z ameryki podbija gusta Polaków

Od lat Polacy coraz częściej robią zakupy w tzw. second hand’ach. Kupują tam ubrania, buty, torebki i różne inne akcesoria. Podkreślają dobrą, jakość i ceny produktów w tego typu punktach handlowych. Również na Internecie można znaleźć szereg różnorodnych miejsc gdzie można dokonać handlu rzeczami używanymi. Co w nich i na nich króluje? Co Polacy najchętniej kupują? Czym charakteryzują się te najpopularniejsze przedmioty? W tym krótkim artykule zaprezentowane są współczesne trendy panujące w branży używanych produktów.

Analiza kilku sklepów internetowych oraz aukcji w dziale Moda i uroda pokazały, że obuwie jest jednym z najchętniej oferowanych i kupowanych produktów. Zaglądnięto głębiej. Zauważono, że buty sportowe głównie różnego typu adidasy są najczęstszym przedmiotem handlu. Idąc jeszcze dalej zaobserwowano, że największą popularnością na aukcjach i w sklepach internetowych cieszy się używane obuwie z USA, a wśród nich oczywiście buty sportowe. Obuwie rodem zza oceanu charakteryzuje się, jakością z najwyższej półki, użyciem najlepszych materiałów oraz solidnym wykonaniem. Dzięki temu, choć buty są noszone przez długi czas nie ulegają zniszczeniu. Z biegiem lat tracą niewiele na wartości, a ich cena ciągle spada. Markowe adidasy naprawdę trudno zniszczyć. Jednak po latach ich noszenia po prostu się nudzą. Warto wtedy odsprzedać je komuś, kto chętnie je kupi za kilkadziesiąt złotych i zainwestować w nowe, które docelowo znowu będzie można kiedyś zamienić na inne. Są tacy ludzie, którzy właśnie tak działają – decydując się na kupno nowych markowych adidasów odsprzedają stare zyskując pewną cześć gotówki, którą mogą zainwestować w nowy nabytek. Gdy te nowe się im znudzą, a ich ulubiona firma wprowadzi na rynek świeży model robią to samo odsprzedają stare i kupują nowe.

„Wymianie” na podobnej zasadzie podlegają także buty eleganckie, wyjściowe. Panie i Panowie kupują buty używane na jeden wieczór, wesele czy sylwestra, aby pasowało do ubioru. Później je sprzedają, a one trafiają na inne stopy.

One thought on “Sportowe obuwie używane z ameryki podbija gusta Polaków”

  1. Nie wiedziałem, na jaki parasol się zdecydować, bo jest ich naprawdę bardzo dużo. Nie szukałem czegoś, co rzuca się w oczy tylko raczej zawsze stawiam na funkcjonalność. Kolor czarny według mnie pasuje do wszystkiego, dlatego nie zastanawiałem się zbyt długo i właśnie taki kolor dla siebie wybrałem. Mnie się bardzo podoba, a to najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *