Kosmetyki bez chemii

Pragniemy Państwu przedstawić miejsce, w którym naturalne kosmetyki są na wyciągnięcie ręki. To oferta sklepu Bodhi – na naszych półkach nie znajdują się żadne sztuczne barwniki, parabeny czy wazelina. Te chemiczne substancje postanowiliśmy zastąpić naturalnymi składnikami z najwyższej półki. Posiadamy produkty przeznaczone do różnorakiego użytku, aby zaoferować Państwu jak najlepszą codzienną pielęgnację każdego typu skóry i włosów. Naturalne składniki nie działają szybciej, lecz odżywiają w głębszy sposób niż ich chemiczne zamienniki. Działają również uspokajająco i relaksują nasze zmysły. Organiczne wyciągi zapachowe pachną wprost fantastycznie – są to zapachy trawy cytrynowej, kokosu czy wanilii. Stosujemy również olejki eteryczne: ylang-ylang, drzewa herbacianego czy mięty, a także oryginalne mieszanki jak choćby zapach soli himalajskiej lub ziaren kawy.

Co znajdziemy w kosmetykach z drogerii?

Kosmetyki ze standardowego sklepu mogą nam czasami bardziej zaszkodzić niż pomóc, a to wszystko przez ich chemiczne dodatki. Są nimi na przykład parabeny, czyli syntetycznie uzyskiwane związki chemiczne konserwujące kosmetyki. Mogą one działać drażniąco na naszą skórę, podobnie jak silne środki myjące – SLS i SLES. Wystrzegajmy się także wazeliny w kremach do twarzy, gdyż ma ona działanie zapychające nasze pory. Warto sięgać po kosmetyki bez chemii, ponieważ jest to jeden z pierwszych kroków ku temu aby żyć w zgodzie z naturą.

Dlaczego warto?

Jeśli zadbamy o naszą skórę dobrymi i sprawdzonymi produktami, to odwdzięczy nam się ona swoim nienagannym wyglądem. W naszym sklepie pamiętamy również o tym, że naturalnie oznacza również z korzyścią dla środowiska. Kompletując nasz asortyment szczególną uwagę przykładamy do jak najmniejszej ilości zanieczyszczeń podczas produkcji. W ten sposób wybierając nasze kosmetyki dbasz nie tylko o samego siebie, ale również pomagasz dbać o przyrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *