Prezent weselny. Jak poradzić sobie z wyborem?

Dostajemy zaproszenie na wesele, cieszymy się szczęściem narzeczonych ale bliżej wyznaczonej daty wpadamy w popłoch. Musimy znaleźć kreacje dla siebie i przede wszystkim wybrać prezent dla Państwa Młodych. Często na zaproszeniach ślubnych młodzi umieszczają swoje życzenia i wtedy musimy tylko udać się do sklepu i kupić wybrana rzecz, problem pojawia się wtedy kiedy narzeczeni pozostawiają nam wolną rękę.

Jest kilka zasad, które pomogą nam w wyborze.

Przede wszystkim prezent, który zamierzamy podarować powinien być dobrany do relacji jaka łączy nas z parą młodą. Zupełnie inne rzeczy mogą kupić najbliżsi, rodzice i bliska rodzina, co innego dalsza rodzina, a zupełnie co innego znajomi i przyjaciele. Z pewnością będziemy mieć ciężki orzech do zgryzienia jeśli rzadko spotykamy się z młodymi, lub nawet jak niejednokrotnie to bywa, jesteśmy dalekim kuzynostwem, które nie widziało się od czasów dzieciństwa. Bliska rodzina czy przyjaciele wiedzą zazwyczaj co młodzi już mają a czego potrzebują, a jeśli nawet nie wiedzą to zawsze mogą zapytać ich o wskazówki do wybieranego prezentu.

W dzisiejszych czasach nie trzeba obowiązkowo kupować prezentu w fizycznej postaci. Często Młoda Para będzie bardziej zadowolona z podarowanych pieniędzy, zwłaszcza, że zazwyczaj u progu nowego, wspólnego życia są na etapie kupna mieszkania, remontu czy na wyprawienie wesela zapożyczyli się i wtedy zastrzyk gotówki bardzo im się przyda na spłatę zobowiązań. Pieniądze podarowane w kopercie stanowią więc idealne wyjście z sytuacji, kiedy zupełnie nie mamy pomysłu na prezent.

Narzeczeni często decydują się na ułatwienia dla gości tworząc listę z konkretnymi rzeczami, konkretnych marek które chcą otrzymać. W ten sposób zabezpieczają również siebie przed niechcianymi, nieprzydatnymi czy nawet zdublowanymi podarunkami. Zazwyczaj odbywa się w ten sposób, że młodzi rozsyłają listę, każdy z gości zaznacza co kupi parze, wysyła pieniądze a dany sklep robi zamówienie i dostarcza wybrany produkt.

(Częstym prezentem wśród najbliższej rodziny jest wykupienie jakiejś usługi na wesele. Odciążają oni w ten sposób budżet weselny młodych. Przykładowo opłacony przez nich może być fotograf, kamerzysta, zespół weselny czy DJ. Warszawa, Wrocław i inne większe miasta to miejsca gdzie taka forma prezentów jest coraz częściej praktykowana.)

więcej na http://dj-wodzirej-na-wesele.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *