W jakiej kolorystyce zaaranżować łazienkę

Decydując o kolorze łazienki być może mamy już w głowie wymarzony odcień ścian i podłogi, a być może przemierzamy alejki sklepowe, aby w przebogatej palecie barw dostrzec tą, którą pokochamy od pierwszego wejrzenia. Sprawa byłaby dużo prostsza, gdyby jedynie czynnik naszego gustu grał tu rolę. Jednak warto pamiętać tez o innych kwestiach. Jedną z nich jest wielkość pomieszczenia. Jeśli łazienka jest maleńka i zależy nam na jej optycznym powiększeniu, zdecydujmy się na ściany w jasnym kolorze. Przy kafelkach mało wysyconych barwami, dekoracją może być niezwykła faktura. Wysublimowane wypukłości, uwidaczniające się jeszcze lepiej przy zmianie oświetlenia z naturalnego na elektryczne, będą elegancką, ponadczasową ozdobą.

Inną zaletą jasnej aranżacji łazienki jest możliwość praktycznie dowolnej zmiany ruchomego wystroju. Wymieniając kolekcje pojemników czy ozdób, uzyskamy odmieniony wygląd pomieszczenia bez uciekania się do poważnego remontu. Jasne wnętrze przywodzi też na myśl higieniczną czystość, która jest tam jak najbardziej wskazana, natomiast efektu zimnej sterylności pozwolą nam uniknąć odpowiednie dodatki oraz oświetlenie, zapewniające należytą przytulność i personalizację. Biele, w połączeniu z rozmytymi błękitami czy seledynami, budzą skojarzenia z klimatami morskimi, co jest częstym, klasycznym rozwiązaniem w wystroju łazienek. Zwłaszcza jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem, możemy docenić piękno padającego naturalnego światła na morską mozaikę na ścianie i na moment zatopić się w wakacyjnych wspomnieniach.

Niemniej jednak nawet mała łazienka nie wyklucza zastosowania w niej odważnego koloru. Pomieszczenie takie będzie miało silny charakter, a na tym właśnie może zależeć właścicielom. Zdecydowany kolor dodaje energii, pobudza. Może nawet drażnić, ale skoro właśnie on został wybrany jako dominująca ozdoba, musi być lubiany. Intensywne, ciemne kolory w łazience bez okna sprawią, że ściany wizualnie „zbliżą się” do nas, przez co pomieszczenie zyska na niezwykłym klimacie i nabierze tajemniczości, a nawet wykwintności, zwłaszcza jeśli jest dość dużym pokojem. Na tle ciemnych, wielkoformatowych kafli szykownie będzie prezentował się np. kryształowy żyrandol. Pamiętajmy, że odważny kolor sam w sobie ma być dekoracją i nie przeciążajmy go dodatkowymi, nadmiernymi zdobieniami ścian.

Na szczęście wyżej wspomniana szeroka gama wzorów i kolorów pozwala na naprawdę nieograniczone aranżacje łazienki. Możemy np. wyeksponować kolorem tylko jedną ścianę lub jej część i przez to poprawić proporcje pomieszczenia, dzięki użyciu różnych kolorów wydzielać strefy użytkowe lub po prostu w niedrogi sposób stworzyć wesołą lub stylową łazienkę.

One thought on “W jakiej kolorystyce zaaranżować łazienkę”

  1. Odpowiedni dobór mebli czy to do łazienki czy innego pomieszczenia jest nie lada wyzwaniem. Nie każdy ma dobry gust ale przede wszystkim dużo pieniędzy. Na szczęście z można sobie jakoś z tym poradzić, jest wiele sklepów internetowych które oprócz tego, że mają spory asortyment to można się doradzić u specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *