Przyjęcie komunijne – o czym trzeba pamiętać

Niezależnie od wieku malucha Pierwsza Komunia Święta jest dla niego bardzo ważnym wydarzeniem. Obowiązkiem dorosłych jest nie tylko to, by je w miarę sprawnie zorganizować, ale również to, by go nie… popsuć.

ABC organizacji

Pierwsza Komunia Święta wiąże się z pewnymi kosztami organizacyjnymi. Już na wstępie rodzic powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy organizacja przyjęcia komunijnego w domu jest w jego przypadku możliwa. Owszem, jej koszty są niższe, aniżeli w przypadku restauracji, ale za to wiąże się ona z wieloma czasochłonnymi obowiązkami, które utrudniają przeżywanie tego wyjątkowego dnia z dzieckiem. Na samym początku warto sobie zaplanować dokładną listę gości i na jej podstawie ocenić, czy organizacja komunii w restauracji nie jest przypadkiem dużo lepszym pomysłem.

Zaproszenia

Następnym krokiem jest stworzenie dedykowanych zaproszeń dla każdego z Gości. Cena pojedynczego zaproszenia to zwykle wydatek rzędu 1 – 20 złotych, aczkolwiek z łatwością (przy odrobinie zdolności plastycznych) można je stworzyć we własnym zakresie. Projektowanie i tworzenie zaproszeń jest też świetną opcją dla tych rodziców, którzy w ferworze przygotowań chcą spędzić z dzieckiem trochę czasu. W zaproszeniu należy przekazać podstawowe informacje na temat osoby zapraszającej, zapraszanej, a także miejsca i pory, o której rozpocznie się przyjęcie komunijne. Należy też pamiętać o tym, że przyjęcie jest poprzedzone uroczystościami w kościele, na które również warto zaprosić.

Dekoracje

Organizując przyjęcie komunijne w domu, wszystkie dekoracje trzeba będzie stworzyć lub zamówić samodzielnie. W przypadku restauracji cały ciężar przygotowań bierze na siebie określony podmiot. Jeśli np. komunia w Pszczynie zostanie zorganizowana przez pszczyńskie Bistro 70 (https://bistro70.pl/imprezy-rodzinne-pszczyna/), to można mieć pewność, że wszystkie dekoracje będą idealnie dopasowane do charakteru uroczystości. Oczywiście w trakcie przygotowań istnieje możliwość skonsultowania się w zakresie doboru właściwych dodatków.

Menu

Niektóre potrawy powinny obowiązkowo pojawić się na komunijnym stole. Rosół, ziemniaki, sałatki (np. z czerwonej kapusty), czy też kompoty, powinny być dodatkiem dla najważniejszego dania, czyli kotleta schabowego, rolady, bądź de volaille. Ważne jest również wprowadzenie do menu deseru, a także – ewentualnych – przystawek. W roli deseru z pewnością sprawdzi się tradycyjny, komunijny tort. Z kolei jeśli chodzi o przystawki, to tutaj fantazja organizatorów może być już znacznie bardziej złożona.

Podsumowując, przyjęcie komunijne to wyjątkowy czas, w którym oprócz przygotowań, warto też skupić się nad tym, co najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *