Samokontrola w alkoholizmie – czy silna wola istnieje

Bardzo popularnym u alkoholików przekonaniem jest picie z powodu braku silnej woli. Lecz czy w ogóle takowa cecha osobowości istnieje? Głównym problemem osoby uzależnionej jest walka z nieodpartą chęcią napicia się. Alkoholik zmaga się z ochotą na kieliszek codziennie i tak zostaje do końca jego życia. Istnieją jednak sposoby na wsparcie wyboru trzeźwości, a jednym z nich jest wszywka.

Samokontrola jako kluczowy element pokonania trudności alkoholizmu

Popularne zjawisko silnej woli stanowi złudny cel dla osób zmagających się z uzależnieniem alkoholowym. To jest potoczne określenie wszystkich czynników oddziałujących na samokontrolę nad spożywaniem trunków. Alkoholik musi „silną wolę” wypracować na drodze długotrwałej terapii. Samokontrola ta składa się z następujących cech:

  • motywacji
  • umiejętności odmawiania
  • asertywności
  • przyznania się do swojej słabości względem alkoholu

Jak widać, prawdziwym celem alkoholika jest siła w podejmowaniu odpowiednich decyzji, utrzymujących stan trzeźwości.

Jak alkoholik może wesprzeć swoją motywację do odmowy picia

Warto wspomnieć, iż adekwatna terapia jest nieodzownym elementem walki z alkoholizmem. Jednak często bywają sytuacje, kiedy to osoba uzależniona po zakończeniu terapii lub jeszcze w trakcie jej trwania sięga po kieliszek wódki.

Stan trzeźwości i ćwiczenie odruchu odmowy alkoholu, skutecznie wspiera wszywka alkoholowa. Ma ona postać tabletek wszczepianych podskórnie przez lekarza chirurga. Zabieg nie wymaga skierowania i przebiega bardzo szybko, a daje gwarancję zaniechania spożywania alkoholu do 12 miesięcy.

Wszywka alkoholowa wyrabia i chorego awersję do alkoholu pod groźbą bardzo dotkliwych powikłań, a nawet śmierci. Dzieje się to na skutek działania aktywnej substancji, która uaktywnia się w połączeniu z etanolem i wywołuje i chorego wyżej wymienione objawy.

Dzięki długotrwałemu działaniu Esperalu (wszywki alkoholowej), osoba uzależniona może osiągnąć bardzo wysokie wyniki terapii. Wypracowuje w sobie samokontrolę i motywację do odmowy przyjmowania trunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *