Dezynsekcja: skuteczna walka z owadami i innym robactwem

Dezynsekcja wiąże się nierozerwalnie ze zwalczaniem takich pasożytów jak: karaluchy, kleszcze, komary, meszki, mole spożywcze, muchy, mrówki, pluskwy domowe, rybiki cukrowe, spuszczele pospolite, stawonogi murowe, szkodniki zbożowe i szereg innych szkodników. Dezynsekcja opryskowa, żelowa czy gazowa to sposoby wykorzystywane przez fachowców, aby pozbyć się nieproszonych gości z domów i innych obiektów. Stosowane są one również przez specjalistów, których znaleźć można pod adresem: http://uslugi-karaczan.pl. Oferują oni szybkie i bezproblemowe pozbycie się wszelkich owadów, a także ich jaj oraz larw. Dzięki temu niszczy się szkodniki obecne i zapobiega ich mnożeniu się. Innymi środkami do dezynsekcji są:

  • środki fizyczne – para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe,
  • środki mechaniczne – wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie,
  • środki chemiczne – wszelkie specyfiki owadobójcze,
  • środki biologiczne – inne organizmy żywe.

Dezynsekcja chemiczne przeprowadzana jest przy użyciu preparatów chemicznych o różnych stężeniach toksyczności i jest dobierana do sytuacji. Ze względu na znaczną szkodliwość zabiegi chemiczne dokonuje się w sytuacjach, gdy innych wykorzystać nie można bądź nie są skuteczne. Znacznie bezpieczniejsze i praktyczniejsze jest użycie lepów z abstraktami pokarmowymi lub dyspenserami feromonowymi czy też lamp owadobójczych. Nie zawsze takie sposoby przynoszą jednak oczekiwane efekty.

Oprócz względów estetycznych, które liczą się przede wszystkim w mieszkaniach prywatnych istotne są także warunki sanitarne i gospodarcze. Dlatego w różnych zakładach produkcyjnych szczególnie w przetwórniach i magazynach związanych z produkcją i przechowywaniem żywności konieczne jest zapobieganie pojawieniu się jakichkolwiek pasożytów. Jeżeli się jednak pojawią niezbędne jest szybkie i skuteczne podjęcie z nimi walki. Powyższe metody przynoszą oczekiwane efekty wtedy, gdy są odpowiednio dobrane do typu obiektu, rodzaju szkodników i skali tego niepożądanego zjawiska.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *