Jak przywrócić objętość skórze twarzy

Każda kobieta, szczególnie niebędąca już nastolatką marzy o jędrnej i gładkiej skórze, dzięki czemu wygląda młodo i świeżo. Większość Pań bardziej przejmuje się wiotką skórą niż pojawiającymi się zmarszczkami. Czy można zatrzymać upływ czasu i sprawić, by skóra dojrzałej kobiety była niczym u nastolatki? Oczywiście, że można. Tu niezastąpiona będzie współczesna medycyna estetyczna.

Dlaczego skóra wiotczeje

Młody organizm jest w stanie samodzielnie produkować najważniejsze składniki, których obecność sprawia, że skóra jest jędrna. Niestety, po ukończeniu 20. roku życia ich produkcja stopniowo staje się coraz mniejsza, czego efektem jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Ze względu na to, że w okolicach oczu skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, to właśnie tam widać pierwsze oznaki starzenia się. Utrata jędrności skóry to naturalny proces, którego nie można uniknąć. Możliwe jest jednak znaczące jego spowolnienie.

Poza sięgnięciem po wartościowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dbając o jędrną skórę, należy stosować również właściwą profilaktykę, czyli:

– stosowanie dobrych kremów nawilżających pod oczy,
– stosowanie skuteczniej ochrony przeciw promieniom słonecznym,
– wykonywanie ćwiczeń pozwalających utrzymać skórę i mięśnie w dobrej kondycji.

Profilaktyka i odpowiednie zabiegi mogą zagwarantować zachowanie pięknej i jędrnej skóry przez długie lata.

Kwas l-polimlekowy – niezawodny sposób na przywrócenie skórze jędrności

Istnieje wiele zabiegów, które pozwalają na dłuższe zachowanie jędrnej i elastycznej skóry. Nie wszystkie jednak są tak skuteczne, jak zabieg Sculptra, mało inwazyjny, a przy tym dający zachwycające efekty. W czasie liftingu skóry wykorzystywany jest preparat zawierający kwas l-polimlekowy, który doskonale rozpuszcza się pod skórą. Warto podkreślić, że nie jest to wypełniacz podobny do tych stosowanych w innych liftingujących zabiegach. Wstrzyknięcie kwasu ma za zadanie aktywizowanie skóry do samodzielnego wytwarzania kolagenu, czyli białka niezbędnego do zachowania jędrnej i gładkiej skóry.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg przeciwdziałający wiotczeniu skóry

Zabiegi medycyny estetycznej są niezwykle skuteczne i co najważniejsze bezpieczne pod warunkiem jednak, że zostaną wykonane w odpowiednim miejscu, rękami doświadczonych specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę. Bardzo ważny jest również nowoczesny i sterylny sprzęt. Wszystkie te wymagania i najwyższe standardy obsługi spełnia Klinika Chirurgii Plastycznej San-Medical, która w ciągu wielu lat swojej działalności pomogła wielu osobom zwalczyć ich największe urodowe kompleksy. W klinice pracują wyłącznie doświadczeni i utytułowani specjaliści, którzy są w stanie poradzić sobie z każdym, nawet z pozoru najbardziej skomplikowanym problemem. Jakość świadczonych usług, dyskrecja i pełen profesjonalizm to tylko niektóre z listy licznych zalet przemawiających na korzyść skorzystania z usług kliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *