Pielęgnacja włosów w życiu codziennym

My kobiety często narzekamy na problemy, jakie dotykają nasze włosy. Bywają one za suche, często się łamią, wypadają, a końcówki ulegają rozdwojeniu. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i zadać sobie dwa ważne pytania: „Czy właściwie dbam o moje włosy?” „Jakich kosmetyków używam w codziennej pielęgnacji głowy?”

Gdy ograniczamy się do mycia włosów wyłącznie środkami myjącymi i to w dodatku tymi z niższej półki, nie możemy dziwić się, że ich kondycja nas nie zadowala. Jak właściwie należy pielęgnować swoje pasma? Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim:

  • rodzaju włosów (loki potrzebują więcej składników nawilżających niż proste kosmyki);
  • tendencji do przetłuszczania się;
  • stopnia zniszczenia;
  • przebytej koloryzacji.

Istnieją jednak uniwersalne zasady, do których powinny dostosować się wszystkie panie.

Zasada I

Pierwsza z nich to wybór odpowiedniego kosmetyku i dokładne czytanie etykiety. Powinno unikać się silikonów, parabenów oraz substancji spieniających tzw. SLS. Lepiej postawić na droższe produkty, inspirowane naturą, które należycie „zatroszczą się” o naszą fryzurę. Takie preparaty znajdziemy w sklepie internetowym https://forever-suplementy.pl, który dba o najwyższą jakość składników.

Zasada II

Drugą zasadą jest sposób mycia głowy. Porcję szamponu nalewamy na dłoń i rozwadniamy. Następie aplikujemy na mokre włosy. Zmoczonych pasm nie należy trzeć. Koniuszki naszych palców powinny dotykać skóry głowy i wykonując ruchy okrężne, lekko ją masować. To pobudza cebulki i porost włosów. Czas trwania masażu to przynajmniej 3-4 minuty. Skóra głowy jest lepiej dotleniona, a krew zaczyna lepiej krążyć. Szampon należy spłukiwać letnią (nie gorącą!) wodą.

Zasada III

Trzecią zasadą jest używanie odżywki. Tak samo ważny jest tutaj jej skład. Powinnyśmy inwestować w produkty pochodzenia roślinnego i ziołowego, szczegółowo sprawdzając zawierające się w nich komponenty. Odżywkę należy dopasować do indywidualnych potrzeb i używać jej po każdym myciu (w pośpiechu często się o tym zapomina). Prawie każdą odżywkę spłukuje się po około 15 minutach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *