Jaki alkomat warto kupić

Decyzja o zakupie alkomatu zazwyczaj wiąże się z prowadzonym stylem życia. To urządzenie, którego używa się nie tylko w przypadku spożycia dużej ilości alkoholu. To również sprzęt przydatny osobom, które są zwolennikami lampki wina do obiadu lub piwa w towarzystwie znajomych. Pozwoli on sprawdzić, czy można wsiąść za kółko w nagłym przypadku. Kiedy już decyzja o zakupie zostaje podjęta, wtedy pojawiają się pytania. Przede wszystkim to, jaki alkomat kupić? Dlatego postaramy się nieco przybliżyć cechy, na jakie powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru.

Jaki alkomat powinniśmy wybrać

Sklep Kalibrujemy.pl służy Państwu szeroką ofertą w zakresie urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu. Starannie dobierany asortyment, pozwala nam na zaproponowanie jedynie najbardziej solidnych urządzeń. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim najlepiej skupić się na jednej grupie, a mianowicie alkomatów elektrochemicznych. Wśród tego typu urządzeń z pewnością można zaopatrzyć się w wartościowy sprzęt. Do tej grupy należą również alkomaty używane m.in przez policję, co daje gwarancję odpowiedniego wyboru. Precyzyjny wynik pomiaru jest możliwy ze względu na solidny, wysokiej jakości elektrochemiczny czujnik. Nie ma tutaj ryzyka, że na pomiar wpłynie spożywane jedzenie. Natomiast bateria litowo-jonowa, zapewni możliwość wielokrotnego ładowania. Dobry alkomat, to również czytelne menu i gwarancja. W przypadku gwarancji warto zainteresować się czego ona dotyczy. Tego typu urządzenia mają wyszczególnioną gwarancję na samo urządzenie, oraz osobno na czujnik. Inną ważną kwestią jest możliwość kalibracji alkomatu. Trzeba pamiętać o tym, że jest ona konieczna, bez względu na zakupiony model. Kalibracja jest wykonywana średnio raz w roku lub po około 500 dokonanych pomiarach. Tutaj przydatna okaże się funkcja alkomatu, która pokaże ile pomiarów zostało już pobrane. Doskonale, jeżeli sprzedawca zapewnia usługę późniejszej kalibracji. Jest to dodatkowy atut, przemawiający za zakupem.

Czego unikać

Ze względu na ceny zaczynające się od kilku tysięcy złotych, możemy zrezygnować z alkomatów spektometrycznych. Są to urządzenia do masowego pomiaru, używane przez służby. Ich doskonałą alternatywą są wspomniane wyżej alkomaty elektrochemiczne, które kupimy już za kilkaset złotych. Możemy również śmiało zrezygnować z alkomatów półprzewodnikowych. W tym przypadku kusząca cena nie idzie w parze z jakością. Szybkie zużywanie się sensora oraz rozkalibrowywanie się pod wpływem różnych czynników, to tylko część z licznych wad. Na wynik pomiaru dokonywanego tym urządzeniem może wpłynąć nawet spożywane jedzenie, więc są mało wiarygodne. Kwestią sporną pozostają alkomaty jednorazowe. Można skorzystać z tego rozwiązania w razie potrzeby, ale nadal będzie to rozwiązanie doraźne. Jeżeli jednak jest to konieczne, powinniśmy sięgać po sprawdzoną firmę. Obowiązkowo musi również posiadać certyfikat. Najważniejszym jest bowiem francuska norma NF.

Małe podsumowanie

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jednego z wielu produktów firmy Alcofind. Szeroka oferta tego producenta pozwoli dobrać idealny alkomat przeznaczony do użytku prywatnego. Czujnik elektrochemiczny będzie gwarancją precyzyjnych pomiarów, a za sprawne działanie urządzenia będzie odpowiedzialna długoletnia gwarancja. Dodatkowym atutem jest 12 miesięczny okres na darmową kalibrację. Alkomaty Alkofind to dobrze zainwestowane pieniądze i atrakcyjne wsparcie serwisowe po zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *