Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową diagnostykę zgryzu

Diagnostyka zgryzu to badanie, które pozwoli zadbać o profilaktykę zdrowych i mocnych zębów. Dzięki temu, że wykorzystuje nowoczesne i zaawansowane technologie, daje możliwość szybkiego wykrycia oraz rozpoznania ewentualnych wad w postaci toczących się stanów zapalnych w kości bądź tkankach. To z kolei pozwala na szybką reakcję w zakresie zastosowania odpowiedniej, a co ważniejsze skutecznej terapii oraz leczenia w przypadku wykrytych/stwierdzonych podczas badania wad zgryzu.

Właściwa diagnostyka zgryzu stanowi podstawę w zakresie dbania zarówno o zdrowy, jak i piękny uśmiech. To właśnie podczas przeprowadzonego badania stomatolog jest w stanie dokonać oceny stanu kości, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zębów. W ten sposób w przypadku zauważenia jakichkolwiek wad, ma możliwość szybkiego zareagowania na toczące się stany zapalne, a tym samym rozpoczęcia skutecznego postępowania terapeutycznego w przedmiotowym zakresie. Dlatego też tak ważne jest, aby pacjent przed rozpoczęciem leczenia wykonał zdjęcie pantomograficzne. Należy dodać, że w niektórych uzasadnionych przypadkach, stomatolog może zlecić również przeprowadzenie badania tomograficznego.

Dentyści pod Jedynką – zadbaj o profesjonalną i kompleksową opiekę stomatologiczną

Wyjątkowym gabinetem stomatologicznym, w przypadku którego możemy liczyć na profesjonale usługi stomatologiczne, w tym także kompleksową diagnostykę zgryzu, jest Dentyści pod Jedynką. Z myślą o pacjentach, gabinet zadbał o najnowocześniejsze wyposażenie, również w kwestii związanej ze sprzętem przeznaczonym do diagnostyki radiologicznej. Mowa w tym momencie m.in. o tomografie stomatologicznym MayRay Hyperion X5 3D, wyposażonym w innowacyjny system MultiPan, dzięki czemu podczas jednego badania możliwe jest wykonanie aż pięciu różnych równoległych pantomogramów. Zawdzięczamy to specjalnie skonstruowanemu detektorowi, który nie przyczynia się do zwiększenia dawki promieniowania dla pacjenta.

W celu zwiększenia komfortu podczas korzystania z usług oferowanych przez gabinet stomatologiczny Dentyści pod Jedynką, do dyspozycji jest również rentgen w postaci aparatu RTG RX DC z systemem radiografii cyfrowej. W ten sposób wykonane przy użyciu wspomnianego sprzętu zdjęcia już po chwili tj. po paru sekundach, widoczne są na monitorze komputera.

Dzięki dostępności wszystkich niezbędnych urządzeń, pozwalających na ocenę stanu i jakości zębów, kości oraz uzębienia, mamy możliwość zadbania o skuteczną profilaktykę stomatologiczną, co pozwala na eliminację czynników, które w konsekwencji mogą doprowadzić do powstania stanów zapalnych lub dysfunkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *