Krem do stóp na popękane pięty

Popękane pięty to problem nie tylko natury estetycznej. Oczywiście nieestetyczne pęknięcia na skórze sprawiają, że krępujemy się wyjść na basen czy też założyć sandały z odkrytą piętą latem. Jednak pozostawiony bez odpowiedniej reakcji problem może narastać i stać się bardzo uciążliwy.

Podstawą walki z pękającą skórą na piętach jest codzienna pielęgnacja. Tylko bowiem systematyczność sprawi, że problem może zniknąć na dobre i już nie będzie nawracał. Wbrew pozorom rytuał pielęgnacji stóp nie musi być uciążliwy ani zajmujący wiele czasu. Kluczowe są nie tylko rozbudowane czynności pielęgnacyjne, ale wybór odpowiednich preparatów, których skład będzie idealnie odpowiadał potrzebom mocno wymagającej skóry.

Dogłębne nawilżenie skóry pięt tylko z dobrym kremem

Po każdym myciu na stopy powinien być zaaplikowany krem do stóp na popękane pięty. Jego podstawowym zadaniem jest oczywiście dogłębne nawilżenie skóry. Odpowiednio nawodniona epiderma nie będzie bowiem wykazywała tendencji do pękania. Produkt, jakim jest krem na popękane pięty (https://neutrogena.com.pl/product/27) od firmy Neutrogena, doskonale spełnia to zadanie, ponieważ w jego składzie znajdują się mocno nawilżające komponenty – gliceryna oraz hialuronian sodu.

Pamiętajmy również o łagodzeniu

Pogłębiające się pęknięcia na skórze pięt mogą z czasem stać się wręcz bolesne. Ich powiększanie się może również skutkować namnażaniem się różnego rodzaju drobnoustrojów, mogących powodować infekcje. Z tego powodu codzienna pielęgnacja pięt z tendencją do pękania powinna bazować na składnikach łagodzących. Kryteria te doskonale spełnia pantenol, który również znajduje się w składzie kremu od marki Neutrogena.

Wybierzmy krem komfortowy do codziennego stosowania

Aplikowanie tego kosmetyku po każdym prysznicu lub kąpieli sprawia, że powinien on być wyjątkowo przyjemny do nakładania. Produkt od firmy Neutrogena został stworzony właśnie do codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim kosmetyk ten szybko się wchłania. Oprócz tego na skórze nie tworzy się lepka warstwa, a sam krem nie brudzi skarpet ani obuwia..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *