Krople na suche oczy

Współczesny tryb życia znaczącej większości ludzi w krajach wysoko rozwiniętych sprzyja powstawaniu tzw. zespołu suchego oka. Jest to dolegliwość, która wynika z nieprawidłowego nawilżenia powierzchni gałki ocznej. Jak sobie radzić z piekącymi, suchymi oczami?

Przyczyny suchych oczu

Gałka oczna stale powinna być nawilżana przez film łzowy wydzielany gruczołem łzowym. Jest to gwarancją prawidłowego widzenia oraz komfortu narządu wzroku. Niestety, jest wiele czynników, które wpływają negatywnie na prawidłowość funkcjonowania gruczołu łzowego. Jest to przede wszystkim częsta i długotrwała praca przy komputerze oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Powoduje to niewłaściwe nawilżanie powierzchni gałki ocznej i w efekcie nieprzyjemne dolegliwości. Należą do nich: pieczenie powiek, uczucie piasku pod powiekami, przekrwione białka oczu, potrzeba częstszego mrugania. Kiedy osoby cierpiące na zespół suchego oka próbują nosić soczewki kontaktowe zamiast okularów, te powodują u nich dyskomfort.

Krople dla noszących soczewki

Soczewki kontaktowe są bardzo dobrą alternatywą dla okularów, które są niewygodne i mogą być niepraktyczne. Dzięki soczewkom osoba z wadą wzroku ma możliwość korzystania z pełnego spektrum barw, kształtów i ostrości poprzez walory korekcyjne soczewki. Dodatkowo, może też doświadczać wszelkich przyjemności, takich jak pływanie czy bieganie bez konieczności zdejmowania soczewek, czyli – bez tracenia na jakości oglądanego obrazu. Krople do oczu aplikowane przez osoby noszące soczewki zapobiegają wrażeniu suchych oczu i zwiększają komfort noszenia tej alternatywy dla okularów.

Leczenie suchych oczu

Na chwilę obecną zespołu suchych oczu nie leczy się przyczynowo, lecz jedynie objawowo. Stosuje się krople na suche oczy aplikowane bezpośrednio do gałki ocznej w celu zastąpienia brakujących łez. Krople Acuvue (https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu) używane za każdym razem, gdy zachodzi potrzeba, dają uczucie ulgi przy zmęczonych, suchych oczach. Sprawiają, że przechodzi chęć zdjęcia soczewek przed końcem dnia. Jeśli cierpisz na zespół suchych oczu i Twoje gałki oczne są podrażnione oraz przekrwione, zastosuj krople do oczu Acuvue Intensive dla osób noszących soczewki. Ich głównym składnikiem jest hialuronian sodu, który ma właściwości silnie nawilżające i przywraca równowagę oczu bez konieczności zdejmowania soczewek.

W zespole suchego oka bardzo istotne jest regularne nawilżanie gałki ocznej oraz właściwy dobór soczewek kontaktowych. Połączenie tych dwóch czynników zdecydowanie niweluje dyskomfort związany z przesuszoną gałką oczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *