Zdrowie

Nowoczesna profilaktyka zawału serca

By  | 

Choroby przytrafiają się wszystkim i nie ma od tego wyjątku. Podobnie jest z sercem – jest to narząd, który ulega uszkodzeniom i to naszym codziennym obowiązkiem jest zminimalizować takie ryzyko, dzięki odpowiedniemu trybowi życia. Wielu z nas o tym zapomina, czego konsekwencją w późniejszych latach są między innymi zawały mięśnia sercowego. W naszej klinice pragniemy propagować zdrowy tryb życia oraz odpowiednią profilaktykę, dzięki której możliwe jest uniknięcie zawału, który może narazić nie tylko nasze zdrowie, ale również życie. Naszą specjalnością jest profilaktyka zawału serca, z którą dokładnie zapoznać się może każdy Pacjent, dokonujący konsultacji z chirurgiem – zapraszamy wszystkich z Państwa i to zarówno tych, którzy chcą uchronić się przed problemem, jak również tych, którzy przeszli już zawał serca i nie chcą dopuścić do jego ponowienia. Nasz zespół kardiologów z całą pewnością będzie w stanie doradzić, wesprzeć i – kiedy będzie taka potrzeba – przeprowadzić stosowne badania, dzięki którym dowiecie się Państwo jaki jest stan Waszego serca.

Na czym polega profilaktyka zawału serca?

Przede wszystkim na ustaleniu ścisłych zasad, jakich należy przestrzegać, by serce było w stu procentach bezpieczne. Oczywiście zasady te powinny być ustalane w pełni indywidualnie, bo przeprowadzeniu badań – lekarz kardiolog dowiaduje się jak pracuje mięsień sercowy i może podać konkretne rozwiązania. Ogólna profilaktyka zawału serca nie jest skomplikowana – jeżeli chcecie Państwo zadbać o serce bez wizyty w klinice, powinniście wiedzieć, że dzielimy ją na pierwotną oraz wtórną. Pierwotna dotyczy osób, które nigdy nie przeszły zawału – one powinny zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę, która powinna być jak najzdrowsza, a także aktywność fizyczną, mającą bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. W przypadku profilaktyki wtórnej, mówimy o osobach, które w swoim życiu przeszły już zawał – one powinny skonsultować się z lekarzem i oczywiście przyjmować odpowiednie, przepisane przez specjalistę leki.

3 Comments

 1. Mariolka

  28 listopada, 2018 at 9:46 am

  Czy słyszał ktoś z was na temat vega testu podobno jest bardzo wiarygodny i coraz częściej wykorzystywany.

  • Benek

   2 grudnia, 2018 at 9:47 am

   Ja słyszałem i korzystałem, wykrył u mnie mnóstwo bakterii, jednak jak sie potem dowiedziałem są dobre i złe bakterie;)

 2. Kliknij

  11 grudnia, 2018 at 9:32 am

  Bardzo ważne w profilaktyce jest odpowiednie podejście do spożywanych rzeczy, powinny być tak dobrane aby ograniczały tłuszcze, nie były tuczące lecz lekkie, a co ważne spożywane w nie dużych ilościach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *