Współczesne metody odbudowy zębów

Każdy człowiek marzy o pięknym i zdrowo wyglądającym uśmiechu. Niestety przez prowadzenie złej diety oraz nieregularne i niedokładne mycie zębów, często zdarza się, że nasze uzębienie okazuje się być w niezadowalającym stanie. Czasem lekarz stomatolog próbuje uratować zniszczonego przez próchnicę zęba. Niestety często nawet po zastosowaniu długiego i męczącego leczenia kanałowego, ząb kwalifikuje się do ekstrakcji.

Na szczęście współczesna stomatologia pozwala na wykonanie odbudowy zęba. Możemy wówczas wykonać most. Niestety, aby most był dobrze osadzony, należy wyszlifować sąsiadujące zęby. Często jednak, aby tego uniknąć, stosuje się implanty zębowe. Implanty stomatologiczne są wykonywane przez specjalnie przeszkolonych stomatologów. Taką usługę obecnie bez trudu znajdziemy w sieci, szukając słów kluczowych w rodzaju „implanty Kraków„. Zabieg nie należy do łatwych, ale efekt potrafi zachwycić każdego pacjenta. Po założeniu śruby, lekarz stomatolog może wykonać odbudowę polegającą na przykład na wykonaniu korony porcelanowej. Wcześniej jednak trzeba kontrolować gojenie się zębodołu oraz należy wykonać kontrolne zdjęcie RVG. Zdjęcie może być wykonane zarówno przez lekarza, jak i przez elektroradiologa. Cały przebieg leczenia jest wykonywany na kilku wizytach w odpowiednich odstępach czasu. Korony porcelanowe są wykonywane przez techników protetycznych. Podczas wizyty dentysta stomatolog dobiera odpowiedni kolor korony. Oczywiście jeśli w naszej jamie ustnej brakuje więcej niż jednego zęba, możemy wykonać kilka implantów.

Leczenie może wydawać się długie i nieprzyjemne, ale efekt końcowy z pewnością zrekompensuje poświęcony czas i wydane pieniądze. Wygląd naszych zębów wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na to jak postrzegają nas inni. Warto, aby nasz uśmiech był odzwierciedleniem naszej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *