Krople na zapalenie spojówek u psa

Niemal każdy człowiek chociaż raz w życiu przeszedł zapalenie spojówek, większość z nas ma zatem świadomość, z jakimi dolegliwościami wiąże się ta choroba, oraz wie, że jest to wyjątkowo nieprzyjemna sytuacja. Nie inaczej jest wśród zwierząt – zapalenie spojówek u psa to schorzenie występujące powszechnie i dające szereg charakterystycznych objawów. Jest to stan, którego nie powinno się lekceważyć – ze względu na dobre samopoczucie zwierzęcia, ale także z powodu poważnych problemów ze zdrowotnych (włączając w to nawet całkowitą utratę wzroku) powodowanych przez to schorzenie.

Zapalenie spojówek – przyczyny

Wyszczególnić możemy kilka powodów występowania tego problemu. Bardzo często zapalenie spojówek spowodowane jest obecnością w oku (lub w najbliższych okolicach) ciała obcego. Może to być np. kurz lub piasek, a także rzęsy psa rosnące w niewłaściwy sposób. Powszechne są też przypadki zapalenia spojówek spowodowanego problemami anatomicznymi w obrębie oka i kanalików łzowych (niedrożność).

Jakie rasy psów są najbardziej narażone na zapalenie spojówek?

O ile problem występować może u wszystkich gatunków psów, możemy wyszczególnić kilka ras, które są szczególnie podatne. Są to między innymi rasy brachycefaliczne: między innymi buldog francuski i angielski, bokser, pitbull, amstaff. Dużą podatność wykazują również psy małe, szczególnie maltańczyki, shih tzu i psy rasy white terrier. Jest to częściowo spowodowane czynnikami anatomicznymi, co szczególnie łatwo zaobserwować u wspomnianych ras brachycefalicznych, których budowa czaszki (wypukłe ułożenie gałki ocznej w oczodole) naraża na podrażnienia i urazy, prowadzące do występowania wszelkiego rodzaju stanów zapalnych.

Krople na zapalenie spojówek u psa

Polecaną metodą leczenia jest zastosowanie kropli do oczu. Poprzez swoje nawilżające działanie jednocześnie koją i leczą rogówkę. Krople stanowią dobry sposób leczenia – niezależnie od czynnika, który spowodował wystąpienie zapalenia spojówek, zapobiegają ponownemu występowaniu stanów zapalnych w obrębie oka, pomagają w usuwaniu nieczystości i ciał obcych. Skuteczność kropli wynika, z zastosowania składników takich jak kwas hialuronowy, substancje lipidowe, alantoina, kwas mlekowy, antybakteryjne jony srebra, ekstrakty – między innymi z zielonej herbaty i świetlika. Składniki te wykazują wysoką efektywność w oczyszczaniu, zmniejszaniu obrzęku, nawilżaniu gałki ocznej i powiek – zamów preparaty już dziś na: https://weterynaryjny.pl/pielegnacja-oczu-c-2_55_89.html

Sklep Weterynaryjny.pl gwarantuje szeroką ofertę kropli do oczu, a także innych preparatów dla zwierząt, pochodzących od najlepszych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *