Zastosowanie dioptromierza

Dioptromierz spotkać można w każdej pracowni optycznej i wielu gabinetach okulistycznych. Dzisiaj dowiesz się, do czego służy to urządzenie. Przedstawmy także ciekawy model dioptromierza i doradzimy gdzie udać się, by nabyć tego rodzaju sprzęt.

Dioptromierz – co to jest

Urządzenie to mierzy moc czołową soczewki okularowej. Pozwala ono wyznaczyć środki optyczne soczewki i prawidłowo ją wycentrować w okularach. Nowoczesne modele tych urządzeń wykonują wielopunktowe pomiary mocy. Możliwe jest to zarówno w przypadku soczewek jednoogniskowych, jak i progresywnych.

Przy pomocy elektronicznych modeli dioptromierzy można zmierzyć efekt pryzmatyczny, a także przenikanie promieni UV przez soczewkę. Dioptromierza używa się także do pomiaru właściwości dioptrycznych soczewek kontaktowych.

Na rynku spotkać można modele automatyczne, elektroniczne, a także cyfrowe. Niektóre z nich są rozbudowane o dodatkowe podzespoły. Jeśli planujesz zaopatrzyć Twój gabinet w wysokiej jakości dioptromierz, warto odwiedzić sklep MDT. Zapewnia on szeroki asortyment i od wielu lat zaopatruje placówki na terenie całego kraju w różnego rodzaju sprzęt okulistyczny.

Zastosowanie dioptromierza

Wykorzystanie tego urządzenia jest bardzo szerokie. Dzięki niemu można sprawdzić, czy okulary są wykonane zgodnie z receptą. Dioptromierz określa precyzyjnie moc soczewek, wyznacza oś cylindra i rozstaw źrenic.

Urządzenie to jest także wykorzystywane w gabinetach okulistycznych do badania refrakcji oka. Osoba badana patrzy w dal przez oprawki okularowe, w których umieszcza się soczewki o różnej mocy. Badanie jest kontynuowane do czasu, aż pacjent stwierdzi, że obraz jest najostrzejszy. Wyniki można poznać natychmiast i są one bardzo precyzyjne.

Sprzęt optyczny tego rodzaju wykorzystywany jest przez producentów soczewek oraz w zakładach szlifierskich. Obsługa tych urządzeń jest prosta, a przydatną funkcją jest możliwość wydrukowania wykonanych pomiarów.

Na jaki model dioptromierza się zdecydować

Jeśli planujesz wyposażyć Twój gabinet w tego rodzaju urządzenie, to wartym polecenia modelem jest dostępny w sklepie MDT dioptromierz TL-100. Przy jego pomocy możliwe jest automatyczne wykrywanie i pomiar soczewek progresywnych oraz pryzmatycznych. Wyposażony jest on w wiele ciekawych i użytecznych funkcji np. tryb soczewek kontaktowych lub automatyczne zapamiętywania pomiaru. Pracę ułatwia duży, podświetlony ekran.

Nie czekaj, odwiedź sklep MDT już dziś i wybierz odpowiedni model dioptromierza do Twojego gabinetu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *